Dnes je 28. dubna 2024 a svátek má Vlastislav 11°C | Zítra Robert 19°C

Krnovská nemocnice otevřela novou zubní ordinaci v Bruntále

Krnovská nemocnice otevřela novou zubní ordinaci v Bruntále

Nová zubní ordinace SZZ Krnov v Bruntále se po několika měsících příprav dočkala v úterý 5. března slavnostního otevření. Významnou událost si nenechalo ujít vedení nemocnice, vedení města Bruntál a osobně se přijel podívat také hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, MBA se svým náměstkem pro zdravotnictví MUDr. Martinem Gebauerem.

Tisíce žádostí

Zubní lékařka v nové ordinaci zaregistruje a ošetří v průběhu dvou až tří let na 1500 pacientů. V rámci předregistrace do ordinace v Bruntálu, která není právně závazná, nemocnice přijala 4138 on-line žádostí. Dalších 980 žádostí si podali starší občané formou klasického vytištěného formuláře.

Senátor Václavec má pro část pacientů dobrou zprávu. „Jednáme s dalšími zubaři a je velice pravděpodobné, že se v dalších měsících začne pracovat i na druhém křesle v bruntálské ordinaci. Tím pádem nepřijmeme do péče 1500, ale až 3000 pacientů.“

Jak proběhne losování

Nemocnice v příštích týdnech přepíše tištěné formuláře do on-line systému, ve kterém je většina žádostí. Vyřadí duplicitní /zdvojené žádosti/. Každý zájemce bude mít přiřazeno číslo. Za účasti zástupců nemocnice, představitelů města Bruntál a právníka proběhne losování (pomocí počítače bude náhodně vybráno 1500 čísel ze všech předregistrovaných zájemců). Tito pacienti dostanou nejpozději do 31. května 2024 SMS zprávu o úspěšné předregistraci. V PRŮBĚHU DALŠÍCH MĚSÍCŮ BUDOU TELEFONICKY ZVÁNI NA VSTUPNÍ PROHLÍDKU. Ostatním pacientům nemocnice doporučuje v hledání stomatologa pokračovat. V případě, že se podaří najít pro ordinaci druhého zubaře, dojde k dalšímu losování ze zbylých jmen a lidé budou opět kontaktováni SMS zprávou.

Celý článek viz soubor.

Krnovská nemocnice otevřela zubní ordinaci v Bruntále