INFO: +420 554 273 296 | sekretariat@obecdolnimoravice.cz
Dnes je 19. července 2024 a svátek má Čeněk 16°C | Zítra Ilja 21°C
CS EN DE

Aktuality

Dětská pohotovost bude od září jen v krnovské nemocnici

Nadpis článku

Dětská pohotovost bude od září jen v krnovské nemocnici

Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost v okrese Bruntál projde změnou. Od 1. září 2023 bude nejen v pracovních dnech, ale i o víkendech a svátcích fungovat pro dětské pacienty trvale jedno pracoviště pohotovosti, a to v pediatrické ambulanci Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, p. o. na ulici I. P. Pavlova 552/9.

Pro zákonné zástupce dětí z Bruntálska se toho příliš nezmění, jelikož v pracovních dnech s dětmi na pohotovost dojíždí právě na pediatrické oddělení krnovské nemocnice. Nemocnice chce s lékaři, kteří sloužili pohotovosti při ZZS MSK Bruntál uzavřít nové dohody, aby se nadále mohli podílet na službách. Smlouvy lékařů z Krnovska zůstanou v platnosti. „Všem lékařům, kteří se na zajištění služeb LPS PDD v regionu podílejí a budou podílet, patří velké poděkování,“ uvedla náměstkyně pro léčebnou péči SZZ Krnov MUDr. Marie Žaloudíková.

Nemocnice žádá všechny městské a obecní úřady z Bruntálska, Vrbenska a Rýmařovska, aby na hlavní stránku oficiálních webů, případně do tištěných obecních zpravodajů, umístily zprávu o sjednocení místa dětské pohotovosti o víkendech a svátcích. Také prosíme o předání této zprávy do základních škol a školek ve městech i obcích, aby ředitelé měli možnost o změně informovat rodiče. „Stejně jako tomu dosud bylo v pracovních dnech, nyní i o víkendech bude výhodou pro zákonné zástupce z Bruntálska komplexnost vyšetření, které dětská pohotovost v nemocnici nabídne. Ať už jde o moderní zobrazovací metody, rychlou dostupnost konziliárních lékařů různých odborností či možnosti centrální laboratoře. V případě nutnosti hospitalizace dítěte pak již nebudou muset nikam přejíždět, péči jejich potomkovi poskytnou přímo na dětském oddělení krnovské nemocnice, kde je lékařská pohotovost pro děti a mládež umístěna,“ dodala lékařka Marie Žaloudíková.

 

Lékařská pohotovost pro děti a mládež v SZZ Krnov, p. o.

Pavilon C (zelená budova)

So, Ne, Svátky: 08:00–20:00 (ve zbylém čase zajišťuje personál oddělení)

Po–Pá: 15:00–07:00 (zajišťuje personál oddělení)

 

Sledujte nás i na sociálních sítích